Su Kaçağı Tespiti

Esenler Su Kaçağı Tespiti

Esenler su kaçağı tespiti farklı cihazlarla yapılan hassas bir çalışmadır. Su kaçağı tespiti için kullanılan her cihazın tesisat sistemlerine göre tasarlandığını daha önce de belirtmiştik. Kameralı görüntüleme cihazı da özellikle atık su borularında meydana gelen su kaçaklarını tespit etmek için etkili bir çözümdür.

Esenler su kaçağı tespiti yapılırken, ilk olarak su kaçağının hangi tesisat siteminde olduğu belirlenmelidir. Su kaçağının hangi tesisatta olduğunu anlamak için su kaçağının belirtileri dikkate alınmaktadır.

Esenler Kameralı Su Kaçağı Bulma

Esenler su kaçağı tespiti yapan firmamız, su kaçak tespiti için kullanılan cihazların tamamına sahiptir. Su kaçağı tespiti işleminde kullanılan cihazlardan biri dahi eksik olsa su kaçağı tespiti çalışması sağlıklı olarak yapılamaz. Çünkü her su kaçağı sorununda aynı cihaz kullanılmamaktadır.

Su kaçağı tespiti Esenler ilçesinde yapılırken farklı cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar ise, akustik dinleme cihazı, termal kamera ve kameralı görüntüleme cihazıdır.

Kullanmış olduğumuz bu cihazlar, tesisat sistemlerinin yapısına göre belli başlı özelliklere de sahiptir. Su kaçağının sesini duyarak tespit edilmesi için kullanılan cihaz akustik dinleme cihazıdır.

Akustik dinleme cihazı, içme suyu tesisatlarında meydana gelen kaçakları bulmak için kullanılmaktadır. İçme suyu tesisatındaki basınç yüksek olduğundan su kaçağının sesi rahatlıkla duyulur.

Termal Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Esenler su kaçağı tespiti yapan firmamız su kaçağı tespiti için kullandığı bir diğer cihaz ise termal kameradır. İsminden de anlaşılacağı üzere sıcak cisimlerin ultraviyole ışınlar aracılığı ile görülmesini sağlayan bir cihazdır.

Termal kamera ile Esenler’de kalorifer tesisatlarında su kaçağı meydana geldiğinde tespiti kolaylıkla yapılır. Termal kamera sayesinde görülmeyen kalorifer boruları rahatlıkla görülür ve su kaçağı olan nokta tespit edilir.

Tesisatçılarda termal kamera bulunmazsa kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını bulmak mümkün olmayacaktır. Kali Tesisat yaklaşık 10 yıldır su kaçağı tespiti hizmeti vermektedir. Türkiye’nin öncü firmalarından biri olduğumuzdan dolayı su kaçağı tespiti için kullandığımız cihazların hepsini özel olarak getirtmiş bulunuyoruz.

Su kaçağı, tıkanıklık açma gibi birçok tesisat sorunlarınızın çözümü için 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA