Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçakları sorunları,  tıkanıklık açma gibi evde çözülebilecek bir sorun değildir. Basit tıkanıklıkları evde bir şekilde çözebilirsiniz. Ancak su kaçağını kendinizin tespiti çok zordur. Su Kaçağı Bulma sizi zor durumda bırakmasın.

Su Kaçağı Sebepleri Nelerdir?

Öncelikle ülkemizde kullanılan malzemelerin kalitesizliği su kaçaklarının en büyük sebebidir. Su tesisatı ustaları kalitesiz malzemeleri ucuza getirdiği için binalarda, evlerde ve iş yerlerinde kullanmaktadır. Su Kaçağı bulma işlerinizi kalıcı bir şekilde çözüyoruz.

Tesisatlar sıcak su ve soğuk su olmaz üzere genel olarak ikiye ayrılır. Sıcak su tesisatı dediğimiz tesisat aslında doğalgaz için döşenmiş olan tesisatlardır. Sıcak su tesisatı kombiden peteklere kadar genelde evin köşelerinden geçerek gider. Su kaçakları genelde sıcak su tesisatında meydana gelir. Kullanılan malzemenin dayanıklı olmaması sebebiyle sıcağı gören borular çatlar. Bu şekilde sıkıntılı bir süreç sizi bekler. Su kaçağı bulma işlerinde kalite ve güveni birlikte sağlıyoruz.

Sıcak Su Kaçağı bulma

Dairelerde ve işyerlerinde temiz su kaçakları genelde sıcak su tesisatından kaynaklanır. Sıcak sudan olmasının sebebi şudur. Müşteri sıcak suyun derecesini çok yüksek kullanır. Bundan dolayı boru dayanamaz. Patlar ya da çatlak oluşur. Çünkü müşteriler sıcak su gelince soğuk suyu açar. Bir sıcak bir soğuk suyun borulardan akması çatlamalara neden olur. Biz müşterilere sıcak suyu 60-70 derece değil de 40-50 derecede kullanmasını tavsiye ediyoruz. Kombiden direkt gelen sıcak suyla banyo yapmayı tercih edin. Bunun sonucunda boruların zayıf yerlerinden patlaması biraz daha geç olur. Kısacası boruların ömrü uzar. Su Kaçağı bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Soğuk Su Kaçağı Bulma

Dairelerdeki soğuk su tesisatındaki kaçak durumuna ise yapacak pek fazla bir şey yoktur. Eğer soğuk su tesisatı malzemesi kalitesizse zaten durum vahimdir. Bir de normalde dairelere 4-5 bar basınçla su gelirken bazen bu basınç artar. Özellikle su kesintilerinde belediye suyu verince birden basınçlı su eve gelir. Zaten kesintiden sonra musluğu açtığımızda çıkan sesten suyun basınçlı geldiğini anlarız.  Geceleyin 03.00-05.00 de kullanım çok az olduğu için basınçlı artar. Bu basınç artışları çatlamaya neden olur. Bundan dolayı sadece bir şey yapılabilir.  Dairelere basınç düşürücü takılabilir. Su Kaçağı bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Pis Su Kaçağı Bulma

Pis su tesisatındaki kaçağın sebebi ise şudur. Pimaşları ilk defa döşerken meyilsiz yapıyorlar. Meyilsiz olan pimaş başlarda sıkıntı yapmaz. Çünkü onlar conta ve silikonla birbirini tutarlar. Ama aradan beş ila sekiz yıl geçtiğinde o pimaşın içinde kalan su gür bir şekilde gidemediği için içinde hep su kaldığı için sıkıntı olur. Çünkü kalan su zamanla pimaşın ek yerlerine sürülmüş olan silikonu çürütüyor. Bu silikon özelliğini yitirdikten sonra su contaya ulaşıyor. Zamanla conta da kendini bırakıyor. Bu ikisi kendini bıraktığı zaman artık aşağıya pis su giderinden su vermeye başlıyor. Kısacası pis su kaçakları bu durumdan kaynaklanır. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Noktasal Su Kaçağı Bulma

Su tesisatının patlama sebeplerinden biri de birbirine kaynatılan borularda yapılan kaynak hatasıdır. Usta zamanında soğuk kaynak yapıyor. Düzgün kaynamiyor. Ya da fazla ısıtarak kaynak yapıyor. Fazla ısıtarak da kaynak sağlıklı olmaz. Az ısıtarak da yapılan kaynak sağlıklı olmaz. Zayıf olan noktadan zamanla beraber patlamalar oluyor. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Bunların dışında su tesisatı boruları döşenirken borularda zedelenme olur. İnşaatta çalışan ustalar boruları ezer. Büzer. Çatlama oluşturur. Bu da zamanla sıkıntılara neden olur.

Plastik boruların dışında demir borular başlı başına bir problem. Demir boru çürümeye çabuk başlar. Bu çürüme ek yerinde falan değil herhangi bir yerde olabiliyor. Demir boru bir çürümeye başladığı zaman diğer yerlere yayılmaya başlıyor. Demir boruların en büyük sıkıntısı ise bu tesisata pompa bağlanmıyor. Çünkü pompa bağlansa demir boru kendini komple parçalıyor. Yani en sağlıklı tesisat demir değil plastik boru tesisatıdır.

Özellikle kaçaklar giriş katlarda ve 1. Katlarda olur. Çünkü su basıncı en yüksek bu dairelere gelir.Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Genelde alt katın tavanında anlaşılır. Bu sıcak su kaçakları. Sıcak su kaçaklarının alt katta meydana gelmesi de sizi ister istemez rahatsız eder. Su kaçakları duvarlarda kabarıklık ve ıslaklık şeklinde kendini gösterir. Ve etrafa kötü bir koku yayar.

İkinci su kaçakları dairelerin soğuk su tesisatlarında meydana gelir. Soğuk su tesisatında su kaçağı daha az meydana gelmektedir. Bu da genelde evinize gelen suyun basıncı ile ilgilidir. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Normalde 4 barlık su basıncı ile evinize su gelirken bazen genel bir sorundan kaynaklı evinize daha yüksek bir basınçla su gelebilir. Bu yüzden zaten çok sağlam olmayan su tesisatı boruları küçük bir yerinden çatlar. Bu çatlama zamanla büyür. Artık gözle görülür bir su kaçağı meydana gelmiştir. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

 

Su Kaçağı Tamir Yöntemleri

Bir de kalorifer kaçakları var. Peteklere giden sıcak su borularında kaçak meydana gelebiliyor. Bu kaçak çok kolay anlaşılır. Kombinin bar basıncını kontrol edin. Bu bar basıncı iki üç günde bir düşerse petek tesisatında bir kaçak olduğu kesindir. Bu petek tesisatındaki kaçağı iki türlü kaldırırız. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Birincisi noktasal tespit yapar sadece kaçağın olduğu noktayı kırarız. Ya da hiç tespit yapmadan tesisata ilaç dökerek kırmadan dökmeden kaynak yapılabilir. Çünkü oda içinde tadilat işi hem kirliliğe hem de ek külfete neden olur. Bu yüzden biz bu su kaçaklarını ilaçla çözme taraftarıyız. Bu ilacın kullanımı şöyledir. İlaç bir tür kimyasal ilaçtır. Sisteme bu ilaç dökülür. İlaç sistemde yirmi dört saat yüksek ısıda geziyor. İlaç kaçağın olduğu yeri buluyor. Kaçaktan tam su çıkacağı sırada kattığımız ilaç donarak oradaki su kaçağını kapatıyor. Bu yöntem daha ucuz, daha kolay, daha temiz ve daha kalitelidir. Bu işlem bir yıl garanti altındadır. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Temiz su kaçaklarında en önemli husus evde kullanılan malzemelerin kalitesidir. Çok kalitesiz bir musluk, taharet musluğu, tesisat borusu, klozet ya da tuvalet hayatınızı zindana çevirebilir. Örneğin  evimizde niteliksiz bir taharet musluğu hemen patlar. Bunu daire sahibi göremez. Musluk dibine düzgün keten sarılmaz. Ondan dolayı bir kaçak olur. Bu keten adam gibi sarılırsa sıkıntısız olay çözülür. Bu kaçağı müşteri dikkatli bir şekilde tamir ederse sıkıntı olmaz. Ama yapamazda bizden yardım alması gerekiyor. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Su Kaçağı Tamir Yöntemleri 2

Bu arada noktasal tespit genelde barometre ile bulunur. Önce tüm açık muslukları kapatır. Barometreyi bağlarız.  Barometrede basınç düşüşü gerçekleşirse kaçak vardır. Sonra akustik dinleme cihazı ile tam bir tespit yapılır. Ya da sıcak su ise termal kamera ile gözlem yaparak dinleyerek noktasal tespit yapabiliyoruz. Bu arada en fazla iki seramik kırılarak tamir yapılır. Tabi demir boruysa sıkıntı büyüktür. Bunu bir iki değil birçok seramiği kırarak tamir edebiliriz. Çünkü ek yerlerini bulmak gerekir. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Pis su giderlerinde kaçaklar ise gözlem kamerası ile bulunur. Robotik kameralı cihazlar sayesinde pimaşlardan, yer süzgeçlerinden ve lavabo giderlerinden kamera atılarak bulunmaya çalışılır. Pimaşta herhangi bir kırık çatlak var mı ona bakılır. Contaları ezilmiş, büzülmüş mü? Vaktiyle pimaşların ek yerlerine ısıtılarak yapılan kaynatmada bir sıkıntı var mı yok mu ona bakılır. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Gözlem Kamerası İle Su Kaçağı Tespiti

Gözlem kamerası ile onları kontrol edebiliriz. Giderlerde noktasal tespit çok mümkün olmamaktadır. Giderlerde nokta göstersek normal su kaçağı gibi bir tamir söz konusu olamaz. Çünkü bu pimaş parçaları birbirlerine eklenti parçalardır. Her ek yerini ayrı ayrı çıkarmak gerekiyor. Söküp tamir yapabilmek için.

Derzler kontrol edilebilir. Bizim size verdiğimiz fiyat teklifi uygun olursa tamir de yapabiliyoruz. Bir yıl garanti kapsamında bütün malzeme ve işçiliği kendimize ait yapıyoruz. Su Kaçağı Tespiti işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Temiz su kaçaklarında müşterilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de kullanılan malzemenin kalitesidir. Zamanında kalitesiz malzeme yarılabilir. Biz hep Fırat marka pimaşlar kullanırız. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Üç çeyrek boru ile tesisatlarınızı yaparsanız daha zor patlar. Çünkü yarım parmak boru çok da sağlam değildir. Üç çeyrek boru ise kalındır. Patlaması yarım parmak boruya göre çok daha zordur. Tabi üç çeyrek boruda bir kaçak olursa ondaki kaçağı bulmak daha zordur. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım. Su Kaçağı Tespiti işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Bilinmeyen Su Kaçağı Tespitleri

Bas hortumu, taharet musluğundaki filex borular ve yer taşındaki bas hortumları filex ve gırtlakları aynı bir temiz su kaçağı gibi görünebilir. Fakat temiz su kaçağı değildir. Çok basit bir olaydır. Bu durumları müşteriler fark edemez. Su Kaçağı Tespiti işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Aşağıya inen su sadece dairedeki kaçaktan ve giderden dolayı olmayabilir. Kaçak çatıdan yağmur hattından saran bir kaçak olma ihtimali olabilir. Bir de bir üst katın klima drenajı pimaşa bağlar veya aşağı hat çekerler. Bu hattı çekerken düzgün çekmezlerse sıkıntı olur. Pimaşa düzgün bağlanmayabilir. Klima drenajının kendi borusu delinmiş olur. Klima drenajının atmış olduğu su da bir alt kata çok kolay sızıntı yapabilir. Siz kaçağı sıcak sudan zannederken halbuki hiç ilgisi olmayan bir yerde kaçak olabilir. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Rezidanslarda, alışveriş merkezlerinde ve büyük iş hanlarında yangın boruları vardır. Kırmızı sensörler yardımıyla herhangi bir yangın durumunda acil müdahale ederler. Bu acil yangın borularında da kaçak olabilir. Yangın borusundan da ortaya bir kaçak çıkabilir. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Rezidanslarda dikkat edilmesi gereken husus şudur. Rezidanslar temiz su tesisatları, klima drenajları tavana döşenmiştir. Asma tavanın içinden gider bu tesisatlar. Üst kattan bir sızıntı geldiğinde aslında dairenin kendi tesisatı patlamış. Kendi dairesine akıyordur. Fakat daire sahibi bu kaçağın üst kattan geldiğini düşünür. Çünkü tesisatın tavana yapıldığını bilmez. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Merkezi Sistemde Su Kaçağı Tespiti

Merkezi sistemle ısıtılan sitelerde kalorifer kaçağı olabiliyor. Merkezi sistemlerde her dairede kombi olmadığı için tek bir noktadan binanın zemin katından, kazan dairesinden ısıtma yapıldığı için sıkıntı olabilir. Kazan dairesindeki büyük kombi veya kazan kendi suyunu kendisi otomatik alır. Şu eksikliğinde normal dairede kombi kaçak gösterir. Merkezi sistemde ise arıza vermez. Burada su eksildikçe o kazanla ilgilenen görevli sürekli su takviyesi yapar. Oradan bir kaçak oluşursa o kaçak ilaçla çözülecek bir kaçak değildir. Mutlaka noktasal tespit yapılması gerekir. Başka türlü tespit ve tamir yapılmaz. Su Kaçağı Tespiti işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Temiz Su Kaçakları Tespiti

Temiz su kaçakları çok büyük bir alana yayılmaz. Bununla birlikte su akmaya başladıktan sonra hiç kesmeyecek şekilde akmaya devam eder. Pis su gider suyunda bir problem varsa bu kaçak kullanıma bağlı artar ya da azalır. Geceleri keser gündüzleri akar. Sabahları daha çok akar. Öğle vakti az akar. Bu şekilde su reaksiyon gösterir. Ama temiz su kaçağı hiç durmaz ancak büyük bir alana da yayılmaz.
Su kaçakları evlerimiz için büyük bir sorundur. İlginç bir şekilde neredeyse her evde rastlanan bir durum haline gelmiştir. Bu su kaçaklarının olmasında çok değişik sebepler vardır. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Su Kaçağı  Tespiti Tesisat Ustalarının Yaptığı Dolandırıcılıklar

Öncelikle sizi kandırmaya telefonda başlarlar. İnternet sitelerinde ya da broşürlerinde 80₺ su kaçağı tespiti yazar. Telefonda anlaşırsınız. Evinize geldiklerinde sadece sıcak su kaçağına bakarlar. Sonra soğuk su tesisatına bakmak için bir 80₺ daha isterler. Sonra pis su giderine  bakmak için bir 80₺ daha isterler. Böylelikle normalde 120-150₺ gibi bir fiyata halledeceğiniz işi 240₺’ye halletmiş olursunuz. Bu da sizin kesenize zarardır. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Su kaçağı tespiti tesisat ustalarının yaptığı ikinci dolandırıcılık yöntemi ise şudur: Evinize su kaçağı bulmaya gelirler. Diyelim ki banyoda bir kaçak var. Aslında bu kaçak duşakabinden geliyor. Duşakabini tamir ederler. Ancak size su kaçağının sıcak su tesisatından olduğunu söylerler. Hatta tutar bir de seramiğinizi kırarlar. Üstüne burayı tamir etmek için daha büyük paralar isterler. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Su Kaçağı  Tespiti Tesisat Ustalarının Yaptığı Dolandırıcılıklar 2

Üçüncü Yöntem ise şudur. Musluk dibi kaçakları olur. Daire sahibi ya da başka bir tesisat bu ustası musluğu değiştirmiştir. Ama musluğu güzel sıkamamıştır. Musluğun dibinden su kaçağı oluşur. Bu kaçak fark edilince su kaçak tespiti firmalarını arar. O usta ise şöyle yapabilir. Tesisatında kaçak var der. Müşteriye tesisatı yeniletir. Oysaki musluğun dibine keten sarılsa kaçak sorunu diye bir şey kalmaz ortada. Ama bu dolandırıcılık abidesi usta sizin 500-1000₺ paranızı çalmış olur. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Su Kaçağı  Tespiti Tesisat Ustalarının Yaptığı Dolandırıcılıkların Dördüncü Dolandırıcılık yöntemi ise şudur. Tesisatta bir şey yoktur. Banyodan alt kata su kaçağı varmış gibi görünür. Halbuki seramiklerin arasında derzler su kaçağına sebep olmaktadır. Ustalar  giderlerin değişecek derler. Halbuki bu derzler doldurursa hiçbir sıkıntı kalmayacak. Ancak sizden para koparmak isterler. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Su Kaçağı  Tespiti Tesisat Ustalarının Yaptığı Dolandırıcılıklar 3

 

Su Kaçağı  Tespiti Tesisat Ustalarının Yaptığı Dolandırıcılıkların Beşincisi ise şudur: Alaturka tuvaletlerde kullanılan bas hortumundan su kaçakları çok oluşur. Bu bas hortumundan gırtlak yerinde çok kaçak olur. O kaçak direkt pimaşın etrafına sarar. Pimaşın etrafından gider. Onu oradan iptal etmek yerine tuvalet taşını komple kırıp yeniden yaparlar. Oysaki daire sahibi onu kullanmasa da olur. O iptal edilmiş olsa su keser aşağıdan. Yani 200-250 ye yapılacak iş size 500-600₺ye patlar. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Son olarak Su Kaçağı  Tespiti Tesisat Ustalarının Yaptığı Dolandırıcılıklar şudur. Alt katta bir su kaçağı vardır. Yani tavandan su sızıntısı tespit edilir. Usta sizin evinize gelir. Kaçağı bulamaz. Normalde eve 3-4 barlık su gelirken küçük su kaçaklarını bulmak için 15-25 barlık bir basınç uygulanabilir. Fakat bu usta 45-50 barlık bir basınç uygular. Evinizde hiç kaçak yokken bu basınçtan dolayı mutlaka bir kaçak oluşur. Sonuç olarak aslında hiçbir suçunuz yokken ustanın ahlaksızlığı nedeniyle 400-500₺ paranız gider. Hem tespit için hem de tamir için. Su Kaçağı Bulma işlerinde bizi arayın size gerekli bilgi ve desteği sağlayalım.

Kalitesisat ailesi olarak böyle dolandırıcıklara girmeden 7 gün 24 hizmetinizdeyiz. Gerek tıkanıklık açma, gerek su kaçağı tespiti gerekse petek temizleme hizmetlerimizde güvenirliği ve kaliteyi ön planda tutuyoruz.

İletişim:

0542 634 55 37

Zeytinburnu Klozet Tıkanıklığı Açma

Fatih Klozet Tıkanıklığı Açma

Esenler Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bağcılar Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık Açma

Başa dön tuşu
HEMEN ARA