Ana Sayfa / Su Kaçağı Tespiti / Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti
su-kacagi-cözümü

Çekmeköy Su Kaçağı Tespiti

Fayans aralarından su geliyorsa, duvarda ya da tavanda nemlenme varsa, tavandan su akıyorsa su kaçağı söz konusu olabilir. Çekmeköy ya da çevresinde oturuyorsanız, hiç endişe etmenize gerek yok.

Çekmeköy su kaçağı tespiti yapan firmamız haftanın 7 günü Çekmeköy ve civarında sizlere hizmet vermektedir. Kırmadan su kaçağı yapan firmamız, su kaçağı bulma konusunda uzman destek vermektedir.

Çekmeköy Su Kaçağının Nedenleri Nelerdir?

Tesisat döşendiği sırada kalitesiz malzeme kullanımı, zamanla yıpranmaya başlayacaktır. Ufal çatlaklar meydana gelecektir ve bu çatlaklardan zamanla su sızıntısı oluşur.

Tesisatları döşeyen ustalar, PVC borularını ek yaptıkları sırada, bazen yeterli tecrübeye sahip olmamasından ya da dikkat dağınıklığından dolayı kaynağı iyi yapamamaktadır. İyi yapılmayan kaynaktan dolayı, su basıncının yükseldiği anlarda su kaçağı oluşur.

Su kaçağına tıkanıklık açma için kullanılan kimyasal lavabo açıcıları da sebep olabilir. Kimyasal lavabo açıcılar, güçlü tahrip edici etkisi ile pimaş giderlerinin ek yerlerindeki contalara zarar verir ve zamanla bu ek yerlerden su sızıntısı meydana gelir.

Mekan sahiplerinden kaynaklı su kaçakları da söz konusudur. Duvara çakılan herhangi bir çivi tesisat borusuna denk geldiğinde su kaçağına neden olabilir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Çekmeköy su kaçağı tespiti için kameralı su kaçak tespit cihazı, akustik dinleme cihazı, termal kamera ve nem ölçer cihazları kullanmaktayız.

  • Su kaçağı bulma konusunda en çok kullandığımız cihazlardan biri akustik dinleme cihazıdır.
  • Gerekli durumlarda kameralı görüntüleme cihazları kullanarak boru içine bakıp su kaçak tespiti yapmaktayız.
  • Isıtma sistemi ya da sıcak su hattındaki su kaçaklarını termal kameralar sayesinde görerek tespit ediyoruz.
  • Ortamdaki nemi ölçmek ve nem yoğunluğuna göre su kaçağının olduğu alanı tespit etmek için de nem ölçer kullanmaktayız.

Bunların hiç biri çözüm için yeterli gelmediyse 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan firmamızı arayarak servis talep edebilirsiniz.

En Çok Okunan

Alt Kata Su Sızıyor

Alt Kata Su Sızması Nasıl Engellenir?

Alt kata su sızması çoğunlukla çok katlı binalarda görülebilen bir su kaçağı çeşididir. Evinizde su …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir