Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece’de su kaçağı tespiti yapan birçok firma bulunmaktadır. Fakat firmaları birbirinden ayrına özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde firmalar, müşteri memnuniyetine sahip olmaktadırlar.

Büyükçekmece su kaçağı tespiti yapan firmaların çoğunluğunda bilgisayar destekli cihazlar bulunması şarttır. Bu cihazlar ile kırmadan su kaçağı tespiti yapmak daha kolay ve kesin çözüm sunmaktadır.

Ancak şunu da belirtmeliyiz ki su kaçağı tespiti için tek bir cihaz kullanılmaz. Su kaçağı tespiti yapan bir firma cihazların tamamına sahip olmak zorundadır. Büyükçekmece’de su kaçağı tespiti yapan bazı firmalarda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaz. Cihaz olmadığı zaman birçok su kaçağı çeşidine müdahale edilmesi zordur

Su Kaçağı Tespitinde Hangi Cihazlar Kullanılır?

Su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar farklılık göstermektedir. Her bir cihazın kullanım alanı farklıdır. Nasıl bir dairede birden fazla su tesisatı bulunuyor ise, her tesisat için de farklı cihazlar kullanılmalıdır.

Tesisat sisteminin yapısına göre farklı cihazlar kullanarak Büyükçekmece su kaçağı tespiti hizmetini kısa sürede yapmaktayız.

Akustik Dinleme Cihazı

Büyükçekmece su kaçağı tespitinde en özel cihaz akustik dinleme cihazı olmuştur. Cihazın hassas yapısından dolayı su kaçağı olan nokta kısa sürede tespit edilebilir. Tespit süresi kısa sürse dahi duvarlara ya da tavanlara hiçbir zarar vermemektedir.

Fakat, akustik dinleme cihazının kullanılması için, tesisattaki suyun belli bir basınçta olması gereklidir. Tesisatta bulunan suyun basıncı ile, su kaçağının olduğu alanda su püskürmesi meydana gelecektir. Bu püskürmenin çıkardığı ses, akustik dinleme cihazı ile tespit edilecektir.

Prop ve kulaklığı bulunan akustik dinleme cihazı, bu iki parçanın mükemmel uyumu sayesinde su kaçakları noktasal olarak tespit edilecektir. Hoperlör görevi gören prop algıladığı ses dalgalarını akustik dinleme cihazının merkezine iletir.

Böylelikle proptan gelen sesleri algılayan cihazın beyni, ses dalgalarının şiddetini arttırır ve kulaklığa iter. Kulaklığı takan personel Büyükçekmece su kaçağı tespiti işlemini gerçekleştirir.

Kameralı Görüntüleme Cihazı

Büyükçekmece su kaçağı tespiti işleminde kullanılan en pahalı cihaz kameralı görüntüleme cihazıdır. Bu nedenle su kaçağı tespiti yapan firmaların bazılarında bu cihaz bulunmamaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı sadece birkaç kurumsal firmada bulunmaktadır.

Kameralı görüntüleme cihazı çoğunlukla pis su tesisatında kullanılan bir cihazdır. Atık su tesisatında su basıncı olmadığından akustik dinleme cihazı kullanılmaz. Pis su tesisatında su kaçağı varsa, sadece kameralı görüntüleme cihazı tespit edebilir.

Su kaçağına neden olanlardan bir diğeri de lavabo açıcı kimyasallar olmuştur. Bu lavabo açıcılar, lavabo borusuna ciddi zararlar vermektedir. Böylelikle hem su kaçağına hem de tıkanıklık sorunlarına neden olabilir.

Firmamızı 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan arayarak daha detaylı bilgiye sahip olabilir ve servis talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA