Petek Temizliği - Kali Tesisat

Beykoz Petek Temizleme

Peki petek temizliği nedir? Petek temizliğini kısaca anlatacak olursak, tıkanmış petek kanallarının ve tıkanan kalorifer borularının temizlenerek açılması anlamına gelmektedir.

Kış mevsimlerine giriş yapmadan önce mutlaka doğalgaz peteklerini temizletmeniz gerekir. Aksi halde geçen yıllardan kalan peteklerin içindeki kirli su, evinizdeki ısı oranının giderek düşmesine neden olmaktadır.

Bu nedenle en az yılda iki defa petek temizliği yaptırmanızda fayda vardır. Bütün bunlarla beraber peteklerinizin temizlenmesine net bir karar vermeniz adına dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

  • Daha önceki yıllara oranla kombinizi yüksek miktarda çalıştırmanıza rağmen istediğinizi ısıyı elde edememeniz.
  • Yüksek gelen doğalgaz faturaları
  • Peteklerinizin belirli bölümlerinde bulunan dengesiz ısı dağılımı

Bu tür sıkıntılarla karşılaştığınızda, en yakın tesisat firması ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

Beykoz Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Peteklerin içi ve borular zamanla sudaki sertlik derecesinden kaynaklı olarak kireçlenebilir. Bunun temizlenmesi için de profesyonel bir uygulama gerekir. Bu nedenle geliştirilen petek temizleme makinesinin peteklere bağlanması ile sisteme temizlik ilacı verilir.

Verilen bu kimyasallar peteklerin içinde biriken kireci temizler ve sistemdeki çamur gibi atıkları da makine ile tesisat dışına atar.

Beykoz Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Beykoz petek temizliği neden yapılmalıdır diye soran müşterilerimiz için kısa bir açıklama yapmak isterim. Şimdi dilerseniz hep birlikte petek temizliğinin neden yapılması gerektiğini öğrenelim.

  • Peteklerde ısınma sorunu olması, kalorifer tesisatının içinde dolaşan suyun kireçlenerek zamanla çamurlaşıp yoğunlaşmasından kaynaklıdır.
  • Çamurlaşma sonunda kalorifer peteklerinin kanalları ve kalorifer tesisat yüzeyleri bir tabaka ile kaplanır ve bunun sonucunda ısı iletimi dış ortama yapılmaz.
  • Kış aylarında peteklerin yeteri kadar ısınmadığını düşünüyor iseniz, kombi ayarlarını sonuna kadar getiriyorsanız, buna endeksli olarak ay başında faturaları gördüğünüzde şaşırabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız mutlaka Beykoz petek temizliği hizmetimizden yararlanmanızı tavsiye ederim.

Petek temizliğini Beykoz petek temizliği servisine yaptırmak istiyorsanız 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA