Petek Temizliği - Kali Tesisat

Beşiktaş Petek Temizliği

Beşiktaş petek temizliği hizmeti veren firma olarak bu işlemin gerekliliğini her daim vurgulamaktayız. Petek temizliği periyodik bir şekilde yapılması gereken, peteklerin de sağlıklı bir şekilde ısınmasını sağlayan kombinin fazla efor harcamasını engelleyen bir temizlik türüdür.

Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Kış ayları yaklaştığında kalorifer tesisatlarınızı kullanmaya başladığınızda yakıt masraflarınızın artmasını ve ısınma sorunu yaşamayı istemezsiniz. bu nedenle belirli aralıklarla petek temizliği yaptırmanız gerekir.

Petek bakımı özel temizleme makinesi yardımı ile tesisatta dolaştırılan kimyasal maddeler peteklerin ve boruların en ulaşılmaz noktalarında oluşan kireçlenme sorunlarına çare olmaktadır.

Petekler yerinden sökülmediği için kolay bir şekilde petek temizliği yapılmaktadır. Beşiktaş petek temizliği ile profesyonel uygulamaları yakından takip eden firmamız sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Kali Tesisat temizleme uygulamaları ya da cihazlar ile hizmetin kalitesini etkileyen unsurları dikkate alıp öyle uygulamalar yapmaktadır.

  • Tıkanıklıklar kireçlenme ve çamurun radyatör kanallarını tıkamasından kaynaklı olarak ısı vermemektedir.
  • Petek temizliğinde peteklerin sökülmesi söz konusu dahi değildir.
  • Petek temizliği için bir hazırlığa gerek olmadığından etrafta kirlenmez.
  • Petek temizliğinin yapılacağı ana kadar kombi peteklerinin çalışmasında sorun yoktur.
  • Kombi filtresi sökülür ve temizlenir.
  • Cihaz ve ilaçla yapılan bu temizlik ile peteklerin tamamı temizlenir.
  • Kimyasal ilaç ile çözülen pislikler cihaz ile tesisat dışına atılır.
  • Sonrasında ise sisteme temiz su ilave edilerek tesisatta oluşan hava alınır.
  • Son olarak sistem çalıştırılarak test edilir.

Petek Temizliği Cihaz ve İlaç İle Yapılır

Petekler yerinden söküldüğü zaman etrafın kirlenmesi kaçınılmaz bir durumdur ve bu işlem oldukça zahmetlidir. Bu nedenle petek temizliği makine ve kimyasallar ile yapılmalıdır.

Kısa bir süre de gerçekleşen temizlikten sonra bu sorundan tamamen kurtulacaksınız dır. Eski yöntemler ile petekler tek tek sökülerek içine su gönderilir ve diğer taraftan suyun çıkması beklenirdi. Çıkan kireçli su ve pislikler ise yere dökülürdü.

Fakat teknolojinin gelişmesi ile petek temizliği petekler yerinden sökülmeden ve etraf kirlenmeden yapılmaktadır. Petek temizleme makinesi ile su peteklere gönderildikten sonra gelen kirli su da ayrı bir kaba ihtiyaç kalmadan cihazın kendi haznesine alınmaktadır.

Sizlerde düzenli olarak kombi ve petek temizliği yaptırabilirsiniz. Fakat belirtmeliyiz ki hizmet verecek olan firmayı doğru seçmelisiniz. Beşiktaş petek temizliği servisini gönül rahatlığı ile yaptırmak istiyor iseniz 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA