Petek Temizliği - Kali Tesisat

Bakırköy Petek Temizliği

Bakırköy petek temizliği yapan firma olarak, özel petek temizleme makineleri ve aynı gün servis hizmeti sunmaktayız. Bakırköy tesisatçı her zaman yeni teknikleri ilke edindiğinden kullanılan teknolojinin daha iyisini bulduğu anda kesinlikle onlar kullanarak sizlere daha iyi hizmet verecektir.

Petek Temizliği Neden Yapılır?

Petek temizliğinin yapılmasının en önemli nedenlerinden biri uzun yılar kullanılan kalorifer tesisatı ve kombi sisteminin içerisindeki suyun zamanlar kireçlenerek tortu tabakası oluşturmasının engellenmesi için yapılmaktadır.

Sıcak suyun etkisi ile çamurlaşan tortu tabakası sistem içerisinde sirkülasyonu zorlaştıracaktır ve dolayısı ile ısı iletimi sağlanamayacaktır. Bu nedenle de peteklerde ve radyatörlerde homojen ısınma sağlanamaz faturalar da düşündüğünüzden yüksek gelir.

Bakırköy Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bakırköy petek temizliği kesinlikle her tesisatçıyım diyene yaptırılacak bir iş değildir. Petek temizliği yaptırmak için güvenilir kurumlardan yardım almanız gerekir.

Petek temizliği yapıyoruz diyerek evinize geldikten sonra peteklerin içerisinde bulunan suyu boşaltarak kombiden kalorifer tesisatına su verip yaptığı uygulama sonucu da petek temizliğinin yapıldığını söyleyebilirler.

Fakat petek temizliği kesinlikle bu şekilde yapılmaz, yapılan bu işlem petek içlerinin daha fazla kirlenmesine neden olur. Uzun yıllar kullanılan kalorifer tesisatlarının sağlıklı çalışması için düzenli olarak periyodik bakımlarının yapılması gerekir. Periyodik bakım cihaz ve kimyasal ilaçlarla petekler yerinden sökülmeden yapılmaktadır.

Bu nedenle belirli aralıklarla petek temizliği yaptırmak gerekir. Özel temizleme makinesi ve kimyasallar sayesinde petek ve boruların içine nüfus ettirilmekte ve sistemde yer alan sorunlar çözülmektedir.

Bakırköy Petek Temizliği Servisi

Kimyasal ilaçlarla petekler temizlendikten sonra açılan petek kanallarından çamurlaşmış, tortulaşmış tabaka, yüksek basınç ile birlikte çözülerek cihaz yardımı ile dışarı atılır.

Böylelikle kombi ısı dengesini sağlamakta zorlanmayacak ve faturalarınızdaki rakamlar istediğiniz gibi olacaktır. Planlarınızın ve düzeninizin bozulmaması için Kali Tesisat Bakırköy petek temizliği servisini seçerek kimyasal ilaçlar ile sorunsuz temizlik yaptırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA