Petek Temizliği - Kali Tesisat

Bağcılar Petek Temizliği

Bağcılar petek temizliği hizmetini sunan firmamız alanında uzman ekibi ile siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Sürekli sahada olan servisimiz için bu uygulamanın neler kazandırdığını çok iyi bilmekteyiz.

Peki petek temizliği nedir? Petek temizliğini kısaca anlatacak olursak, tıkanmış petek kanallarının ve tıkanan kalorifer borularının temizlenerek açılması anlamına gelmektedir.

Bağcılar Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Petek temizliği neden yapılmalıdır diye soran müşterilerimiz için kısaca açıklama yapmak istedik. Dilerseniz hep birlikte petek temizliğinin neden yapılması gerektiğini yazımızın devamını okuyarak öğrenelim.

  • Peteklerde ısınma sorunun olması, kalorifer tesisatının içinde dolaşan suyun kireçlenerek zaman içerisinde çamurlaşarak yoğunlaşmasından kaynaklı olması.
  • Çamurlaşma sonunda kalorifer peteklerinin kanalları ve kalorifer tesisat yüzeyleri bir tabaka ile kaplanır ve bunun sonucunda ısı iletimi dış ortama yapılmaz.
  • Kış aylarında peteklerin yeteri kadar ısınmadığını düşünüyor iseniz,
  • Kombi ayarını sonuna kadar getiriyorsanız. Buna endeksli olarak ay başında faturaları gördüğünüzde şok oluyor ve yüksek rakamlarla karşılaşıyorsanız.

Yukarıda belirttiğimiz gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız mutlaka firmamızdan petek temizliği hizmeti almalısınız. Bağcılar petek temizliği hizmeti veren firmamız kombi bakımı esnasında petekleri de kontrol etmektedir.

Kali Tesisat olarak bizim tavsiyemiz her yıl olmasa da iki yılda bir mutlaka petek temizliği yaptırmanız gerekir. Böylelikle hem kalorifer tesisatı size uzun yıllar hizmet edecek hem de istediğiniz sıcaklığı elde edeceksiniz.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Peteklerin içi ve borular zamanla sudaki sertlik derecesinden kaynaklı olarak kireçlenebilir. Bunun temizlenmesi için de profesyonel bir uygulama gerekir. Bu nedenle geliştirilen petek temizleme makinesinin peteklere bağlanması ile sisteme temizlik ilacı verilir.

Verilen bu kimyasallar peteklerin içinde biriken kireci temizler ve sistemdeki çamur gibi atıkları da makine ile tesisat dışına atar.

Yapılacak olan işin olmazsa olmazı petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı ile maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Petek temizliğini alanında uzman ekibimiz özel cihazlarımız ve kimyasal uygulama ile yapmaktayız. Kısacası;

  • Petekler kesinlikle sökülmez.
  • Son teknoloji cihazlar kullanılır.
  • Özel kimyasal petek temizleme ilacı kullanılır.
  • Peteklerin tamamı tek tek temizlenir.
  • Böylelikle kalorifer tesisatı da temizlenmiş olacaktır.

Böylelikle yüksek gelen faturalardan kurtulmuş olacak ve istediğiniz ısıyı elde edeceksiniz. Bu hizmeti petek temizliğinde uzmanlaşan kadromuz ile birlikte sunmaktayız.

Sizlerde petek temizliğini Bağcılar petek temizliği servisine yaptırmak istiyor iseniz 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA