Tıkanıklık Açma - Kali Tesisat

Avcılar Tıkanıklık Açma – Kali Tesisat

Avcılar Tıkanıklık Açma

Avcılar tıkanıklık açma, hizmeti veren firmamız tuvalet tıkanıklığı açma, pimaş tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma, banyo tıkanıklığı açma gibi tesisat işlemlerinizi kırıp dökmeye gerek duymadan robot cihazlar ve uzman kadrosu ile kısa sürede açmaktadır. Fakat size bilgi vermeden önce tesisatçıların yaptıkları hileler hakkında bilgi vermek isteriz.

Su Kaçağı Tespiti Ustalarının Yaptıkları Hileler

Yukarıdaki yazıyı yazmamızın sebebi piyasada çok fazla hilekar ve düzenbaz tesisatçının olmasıdır. Kullanıcıların giderleri hatalı kullanmaları sonucu tıkanmalar olabilir. Ayrıca da bina yapılırken giderlere gerekli eğimin verilmemesi de büyük sorunlara sebep olabilir. Meyilsiz giderler tıkanıklığın en büyük sebebidir.

Giderlerde kullanıcı hataları genelde şu şekilde olmaktadır. Artık yağların giderlere atılması, çekirdek vs. gibi şeylerin devamlı bir surette atılması, yemek artıkları gibi şeyler mutfak giderlerini ve eyvelerini tıkar. Bu tür tıkanıklıkların önüne geçmek için gerekli olan bilinci sahip olmalıyız. Önemli olan tıkanıklık olmadan önce önlem almaktır.

İnşaat yapılırken giderlerde bırakılan çimento ve alçı atıkları da bir süre sonra tıkanıklığa neden olur. Ayrıca meyilsiz giderlerden zaten bahsetmiştik. Bu meyilsiz giderleri düzeltmek başlı başına büyük bir masraftır.

Şimdi size klozet tıkanıklığının açma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Klozet tıkanmışsa kesinlikle bir daha sifona basmamak gerekir. Böyle bir şey yapılırsa tuvalete daha çok su dolacaktır. Bunu yapmaktansa rezervuarın kapağını açıp su akışını sağlayan civatayı kapatmak gerekir. Bu madde suyun gitmesini kesecektir. Bu civata genellikle bir zincire bağlı yuvarlak bir gider tıkacına benzer.Rezervuar tankındaki su pis değildir, bundan dolayı bu civatayı kapatmak için rahatça elinizi içine sokabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken su taşabilir.  Bunun önüne geçmek adına yerlere eski havlular ya da gazete parçaları atılabilir. Böyle yapmak sonrasında yapılacak temizliği de kolaylaştıracaktır. Ayrıca leş gibi bir koku yayılacaktır. Bu kokuyu engellemek için de havalandırma varsa açılmalı, evdeki pencelerin hepsi de açılmalıdır. Tıkanıklığı açarken iki elinize de kalın eldivenlerden takmak sizin açınızdan çok önemlidir.

Eldiven giymek önemlidir çünkü tuvaletler aşırı kirli olabilir.bu yüzden dirseğine kadar uzanan bir eldiven iyi olur. Ne olur ne olmaz diye de eski elbiselerden giyebilirsiniz.

Eğer tıkanıklığı görebiliyorsanız elinizle almaya çalışın. Tuvaletin içinden yavaşça çıkartın. Fakat böyle bir durum söz konusu değilse kendiniz başka bir yöntem deneyin.

Mümkünse kaliteli bir pompa bulun. Bu pompa büyük boy ve mümkünse dayanıklı bir şey olmalı. Pompanın altını eski bir bez parçasıyla ya da havluyla sarabilirsiniz. pompayı kullanmadan önce sıcak suyun altına tutmak her zaman iyidir. Böylelikle pompa yumuşayacak ve daha iyi çekebilecektir.

Pompayı klozetin içine düzgünce yerleştirmek gerekir. Bundan sonra pompanın klozet giderini tamamen kapaması gerekir. Vakumlama işlemini ileri geri yaparak yapabilirsiniz. Tuvalet içinde yeterli miktarda su yoksa kendiniz tekrardan su eklemelisiniz. Pompalama işlemi önce yavaşça sonra hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Tıkanıklık azalana ya da tamamen yok olana kadar bu işleme devam etmelidir. En az 20-30 defa pompalama işlemi yapılmalıdır. Eğer tıkanıklığa neden olan şey yumuşak bir şeyse zaten tıkanıklık kolayca açılır. Sonunda tıkanıklığın açıldığını göreceksiniz.

Tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını kontrol etmek için sifona basınız. Eğer klozet içindeki suyu boşaltıyor sa tıkanıklık açılmış demektir. Yok eğer hala klozetin içinde su kalıyorsa tıkanıklık açılmamıştır. Mümkünse pompalama işlemine bir süre daha devam edilmelidir.

Tesisat yapımında kullanılan kalitesiz malzemelerden kaynaklı ya da tesisat kurulum hatalarından dolayı zamanla tıkanmalar meydana gelmektedir. Ülkemizde yaşanan kentleşmeden kaynaklı olarak binaların alt yapılarında kısmi olarak sorunlar meydana gelmektedir.

Avcılar tıkanıklık açma hizmetini veren firmamız kanalizasyon tıkanıklığı ve su kaçakları sorunlarına da son teknoloji ekipmanlarımız ile uygun fiyat aralıklarında kaliteli ve garantili bir hizmet sunmaktayız.,

Avcılar Tıkanıklık Açma Hizmeti

Robot cihazlar ile kırmadan tıkanıklık açma hizmetini veren firmamız en gelişmiş teknolojik aletler ile tıkalı boruların yerlerini anında tespit etmektedir. Avcılar kırmadan robotla tıkanıklık açma tıkanmış gider açan servistir.

Tıkanıklığa neden olan borular genellikle evinizin içine hiç istemeyeceğiniz kokular oluşturmaya başlar. Tıkanıklığa neden olan bu borulardaki pislikleri elektronik ekipmanlar ile belirleyerek tespit ederiz ve kırma işlemine gerek dahi kalmadan çözüme kavuşturmaktayız.

Gider Sorunları İçin Avcılar Tıkanıklık Açma

Firmamız tıkalı olan giderleri açtıktan sonra en az 1 yıl tıkanmama garantisi vermektedir. Bununla birlikte tıkanmalar farklı nedenlerden de kaynaklı olabilir. Bu nedenle tıkanıklık için belirli bir fiyat vermemiz de doğru olmayacaktır.

Çoğunlukla tıkalı alafranga tuvaletleri kameralı cihazlar yardımı ile tespit ederek açmaktayız. Özel hassas yay sistemleri ile tuvalet tıkanıklıklarını temizlemekteyiz.

Avcılar kırmadan robotla tıkanıklık açma için kullandığımız robot gider içerisinde yer alan menzili 30-40 metreden daha fazladır.

Her türlü tesisat sorunlarınız için alanında uzman ekibimiz ve teknolojik cihazlarımızdan yararlanarak tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti, petek temizliği gibi sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerek tek şey 0542 634 5537/0532 634 5537 numaralarımızdan bizimle iletişime geçmek olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA