Su Kaçağı Tespiti

Ataşehir Su Kaçağı Tespiti

Ev ya da iş yerlerinde kısaca içinden su geçen bütün borularda meydana gelen en büyük sorunlardan biri de su kaçağı olmuştur. Bu sorunun meydana gelmesinin de birçok nedeni bulunmaktadır.

Ataşehir su kaçağı tespiti sorunlarının en başında malzeme kalitesi gelirken ikinci olarak usta hatalarından kaynaklı su kaçağı meydana gelmektedir. Malzeme kalitesine ise özellikle dikkat edilmelidir. Malzeme kalitesi iyi değilse şebeke suyunun yükseldiği saatlerde su kaçağı kaçınılmaz olur.

Şebeke basıncından dolayı su kaçaklarını önlemek için basınç düşürücü vana kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede evinizin ya da iş yerinizin tesisatını korumuş olacaksınız. Kalitesiz malzeme dışında ustalarında farkında olmadan yaptığı hatalar su kaçaklarına neden olmaktadır.

Su tesisatlarını döşeyen ustalar, boruları genellikle kaynak yaparak birleştirirler. Plastik olan borular, ısıtılarak kaynak yapıldığından dikkat edilmesi gereken bir aşamadır. Bu aşamada özellikle kaynak makinesinin kullanımına dikkat edilmelidir.

Cihazla Ataşehir Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Ataşehir su kaçağı tespiti en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. kullanılan cihazlar sayesinde, su kaçağı tespiti yapılırken hiçbir yere zarar dahi verilmez. En ufak bir gürültü yapılmadan inşaat malzemeleri dahi kullanılmaz. Üstelik bu yöntem ile su kaçaklarının yeri de kısa sürede tespit edilir.

Kali Tesisat akustik dinleme cihazı ile temiz su tesisatındaki su kaçaklarını anında tespit etmektedir. Akustik dinleme cihazları ile su kaçaklarının sesi takip edilir ve en şiddetli olduğu nokta su kaçağının olduğu noktadır.

Ataşehir Su Tesisatı Kaçak Bulma

su-kacagi-bulma

Ataşehir su kaçağı bulma işlemini kendi evinizde de yapabilirsiniz. Tabi bu işlemi noktasal olarak yapmanız biraz imkansız gibi çünkü hangi tesisat sisteminde su kaçağının olduğunu tespit etmeniz biraz zor olabilir.

Temiz su tesisatı ya da pis su tesisatı veya kalorifer tesisatından mı meydana geldiğini bulmak düşündüğünüz kadar kolay değil. Tam anlamı ile su kaçaklarının yerini bulmak için dinleme cihazlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle alanında uzman ve teknolojik cihazlar kullanan firmalar ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Firmamız son teknoloji cihazlar ile kısa sürede Ataşehir su kaçağı bulma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Hizmetimiz ve sorularınız için 0542 634 5537 / 0532 631 5537 numaralardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA