Petek Temizliği - Kali Tesisat

Ataşehir Petek Temizliği

Ataşehir petek temizliği hizmetini veren firmamız petek ya da radyatör temizliği yaparken etrafı kirletmeden makine ile bir bir noktadan bağlanarak petek temizleme işlemini profesyonel bir şekilde yapmaktadır.

Kat kaloriferi ve kombi tesisatlarınız kapalı devre bir sistem olduğundan dolayı içerisinde oluşan kireçlenme ve tıkanıklığı fark etmezsiniz.

Oluşan kireç ve tıkanıklık ısı transferini düşürür ve olması gerektiğinden daha fazla yakıt yakmanıza neden olur. Öbür taraftan kombinize pompa arızası, eşanjör delinmesi, radyatör musluklarının kapanmamasına neden olabilir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Petek temizliği nasıl yapılır sorusu ile son zamanlarda fazlası ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Bu nedenle nitelikli bir temizlik işlemi ortalama 1,5-2 saat sürmektedir.

Bu süre içerisinde öncelikle tesisatın içerisi makine yardımıyla temiz su ile yıkanır. Yıkamanın ardından tortulaşma ve çamurların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ilaç ve makine kullanılmaktadır.

Mobil sistem makinelerimiz ile de yerden ısıtma sistemlerindeki çamurlaşmaları temizlemekteyiz. Her odaya ayrı ayrı giden petekler de aynı şekilde temizlenmektedir. Bu işlemleri özel kimyasallar ile yaptırmak isteyenler için de özel kimyasal ve temizlik de yapılmaktadır.

Zamanla petekler tıkanabilir ve bu durum yeterince ısınmama sorunlarına neden olabilir. Yüksek ısı elde etmek için Ataşehir petek temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Bu sayede kombinizden yeterli ve yüksek verimi alarak %30 yakıt tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ataşehir Petek Temizliği Neden Yapılır?

Ataşehir petek temizliği neden yapılmalıdır? soruları ile sıklıkla karşılaşmaktayız. Dilerseniz hep birlikte petek temizliği neden yapılmalıdır inceleyelim.

  • Bütün kış kullandığınız kalorifer tesisatlarınızın periyodik bakımlarını ihmal ettiğinizde ısınma sorunları yaşamaya devam edersiniz.
  • Kombi ve peteklerin bakımını düzenli olarak yaptırdığınız da sorunsuz bir şekilde ısınabilirsiniz.
  • Üstelik bu sayede daha fazla yakıt parası ödemek zorunda da kalmazsınız.
  • Kış yaklaşmadan kalorifer peteklerini ve kalorifer tesisatlarını kışa hazırlamalısınız.
  • Petek temizliği yaptırarak, petek içerisinde yer alan tortulaşma ve kireçlerden kurtulabilirsiniz.
  • Makineler ve kimyasal ilaçlar ile yapılan temizlik işlemlerinden sonra, su dolaşımının daha rahat olmasını sağlayarak verimli ısıyı elde edebilirsiniz.

Bu hizmeti yaygın kılan ise kişilerin yapılan uygulamadan sonra evlerindeki ısı artışını görmeleridir. Uygun fiyatlara yapılan petek temizliği 2 yılda bir yaptırıldığı taktirde maliyet anlamında da size katkı sağlayacaktır.

Petek temizliği hizmetinden yararlanmak için sizlerde 0542 634 5537/0532 631 5537 numaralarımızdan bizlere ulaşarak kış gelmeden sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
HEMEN ARA